Ezeken a foglalkozásokon eleinte a „kutya jó élet” indító foglalkozásokon már elsajátított
gyakorlatokat ismételjük, immár a többi kutya között, ami természetesen sokkal nehezebb feladat,
hiszen nemcsak a kutya, de a gazda figyelme is megoszlik a csoportban. Amennyiben ezek már jól
működnek, további feladatokkal gazdagítjuk a kutyák és gazdák tudását.
A kutya óvódában a kölykök lehetőséget kapnak a közös játékra, ami azért is fontos, hogy a megtanulhassák az egymás közötti kommunikációt, ill a legnagyobb játék hevében is képesek legyenek a gazdával való kommunikacióra, tudjanak figyelni a gazdira, ill ilyenkor is szót tudjanak fogadni.
Amennyiben ezeket az akadályokat is leküzdötték, és szeretnének tovább fejlődni, több új gyakorlatot elsajátítani, további érdekes feladatokat megtanulni, lehetőség van az engedelmes csoporthoz való csatlakozásra, ill. amennyiben kedvet kapott a gazdi egy magasabb szintre való eljutáshoz, pl. vizsgázni, versenyezni szeretne,csatlakozhat a vizsgázó, versenyző csoporthoz.